Barbaros Uzunköprü

Barbaros Uzunköprü

16-12-2020

01:18

2021 yılında genel bir para ve yatırım politikası oluşturmak isteyenler için tavsiye edebileceğim birkaç kitap var. Bu kitapları anlamak ve yazılanları uygulamak için okuma yazma bilmeniz yeterli. Finans uzmanı ya da borsa analisti olmanıza gerek yok.

Varlıklı olmanız da bir ön koşul değil. Öğrenci bile olabilirsiniz. Hatta özellikle öğrenciler okursa onlar için daha faydalı olacaktır. Bir çıkış yolu ya da rehber arayanlar için çok önemli bilgiler içeren çalışmalar olduğunu düşünüyorum.

İlk kitap "Babil'in En Zengin Adamı" Kişisel para politikası inşa etmenin adımlarını Babil analojisiyle anlatıyor. Hayata entegre edilebilecek doğrudan tavsiyeler sunuyor. "Zengin Baba Yoksul Baba" da aynı işlevi görür. İlk etapta bunlarla başlanabilir.

Ardından bu çalışmalara geçilebilir. Bunlar direkt yatırıma, özellikle de hisse senedi yatırımcılığına yönelik. Warren Buffet üstat, bu kitap için "Yatırımcılık hakkında gelmiş geçmiş en iyi kitap" der. Kendisi Ben Graham'ın öğrencisidir zaten. Yatırımcıların kutsal kitabıdır.

"Margin of Safety" hem genel bir yatırım rehberliği hem de yatırım yöntemi sunuyor. Kitap eBay ve Amazon'da saçma fiyatlara satılıyormuş. Bu parayı verebilirsiniz. Ya da vermeyebilirsiniz... "Borsada Tek Başına" kitabını da genel tavsiyeler, öneriler ve kavramlar için öneririm.

Bu kitaplar roman gibi okunursa hayatınıza en ufak bir etki etmeyecektir. Ders gibi çalışmak, sindirerek, notlar alarak okumak ve uygulamak gerekiyor. Yıllardır uyguladığım ve çok faydasını gördüğüm bilgi ve yöntemleri içerdikleri için tavsiye etmek istedim. Umarım faydası olur✋


Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...