Murat Dursun

Murat Dursun

31-10-2022

09:00

Son zamanlarda gençlerin Ankara Büyükşehir Belediyesine eleştirilerini görüyorum. Üniversitemin kamuoyunda da giderek artan eleştirilerde öne çıkan konular şunlar: 1️⃣ Bilkent-İncek Yolu 2️⃣ Yurt, Kütüphane vb. İhtiyaçlar 3️⃣ Ulaşım Sorunları

1️⃣ Bilkent-İncek Yolu ODTÜ arazisini olumsuz etkileyeceği anlaşılan bu proje Üniversite kamuoyu başta olmak üzere kimi çevrelerce reddediliyor. Geçmişte Belediye ile görüşen bir grubun çeşitli sebeplerle zaten "Belediye'ye karşı" olması Belediye'yi iletişimi koparmaya itmemeli.

2️⃣ Yurt, Kütüphane vb. İhtiyaçlar Gençler, özellikle İBB'ye kıyasla, ABB'nin geride kaldığını düşünüyor. Yurtların yasal dayanağı, duyduğum kadarıyla, şüpheli olsa da İBB gibi "Gençler için yaptım, boz da göreyim" resti çekmek bazen en iyisi olabilir.

3️⃣ Ulaşım Sorunları Gençler ulaşım hatlarındaki, sefer sıklıklarındaki ve akşam-gece seferlerindeki eksiklikleri paylaşıyor. Bu benim de İstanbul ile kıyaslayıp hissettiğim ve hareketliliğimi azaltan bir sorun. Başkent daha iyisini yapabilmeli.

Akranlarımdan ABB'ye yönelik gördüğüm başlıca eleştirileri paylaştım. ABB'nin ve gençlerin farklı görüşleri ve iddiaları olabilir. Konuşarak çözemeyebiliriz ama konuşamazsak kesinlikle çözemeyiz. Ne taraftan olursa olsun; Katılalım, anlatalım, dinleyelim.


Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...