Beyza Tufan

Beyza Tufan

21-05-2022

06:51

İSVEÇ’in terör örgütü PKK/YPG ve bunların uzantılarıyla ilişkileri ??

1- İsveç, PKK- YPG’ye yüz milyonlarca euroluk silah, cephane ve savaş malzemesi desteği veren ülkeler listesinde ilk sıralarda yer alıyor.

2- İsveç, terör örgütü PKK-PYD’ye en fazla tanksavar desteği veren ülkelerin başında geliyor. PKK terör örgütü Zap, Hakurk, Avaşin, Bradost, Sidekan başta olmak üzere birçok bölgede TSK’ya karşı İsveç yapımı T4 antitank füzelerini kullanıyor.

3- Ayrıca Tel Rifat, Mare, Ayn İsa, Menbiç ve el-Bab hattında Mehmetçiğimizi hedef alan füze saldırılarının büyük çoğunluğu da yine aynı tanksavar silahları ile gerçekleştirildi. İsveç’in elinde çok sayıda askerimizin kanı var.

4- İsveç, PKK’ya verilen telsiz dinleme ve karıştırıcı sistemlerinin yanında, gece görüş dürbünleri gibi dijital savaş cihazları ile birlikte örgüte yüklü miktarda sağlık malzemesi tedarik ediyor.

5- PKK’nın medya ayağına da büyük destek veren İsveç Nevruz TV, Ronahi TV ve Aryen TV gibi örgüt kanallarına yayın lisansı vererek ve bu kanalların İsveç’ten propoganda yapmalarına müsade ediyor.

6- 2013-2022 yılları arasında 400 PKK'lı teröristin İsveç’e taşındığı ve tedavi edildiği ortaya çıkmıştı. Afrin, Tel Abyad ve Resülayn operasyonlarında yaralanan teröristlere protez nakli, fizik tedavi gibi destekler İsveç Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanmış.

7- Yaralanan teröristlerin nakil ve tedavi süreçleri ‘İsveç Demokratik Kürt Toplum Merkezi’ isimli paravan dernek tarafından sağlanıyor. Kırmızı bültenle aranan terörist Remzi Kartal bu derneğin toplantılarında “Abdullah Öcalan'a özgürlük" propagandası yapıyor.

8- İsveç Dışişleri Bakanı Linde Aralık 2021’de YPG'li isimlerle görüşerek bu görüşmeyi sosyal meyda hesabından paylaşmakta sakınca görmüyor. Linde: “YPG’yle aktif partnerliğimize devam edeceğiz” ??

9- YPG'nin “aktif partneri” İsveç bu görüşmeden sonra 2023 yılında örgüte yapacakları yardımı 376 milyon dolara çıkarmayı kararlaştırdı.

10- PKK/YPG'li terörist Nesrin Abdullah ile İsveç Dış İşleri Bakanı Linde ??

11- İsveç parlamentosunda her dönem PKK’lılara milletvekilliği hakkı da tanınıyor. Amine Kakabaveh, Evin Çetin, Yekbun Alp, Evin İncir, Eda Düzgün gibi vekiller bizzat Kandil’de çatışmalara katılmış isimler.

12- İsveç'te sivil toplum kuruluşu adı altındaki yapılar terör örgütü PKK/YPG’ye uluslararası tanınırlık ve meşruiyet kazandırmak için İsveç hükümetinden tam destek alıyor. PKK'nın Suriye kolu terör örgütü PYD'nin İsveç'in başkenti Stockholm'de temsilciliği bulunuyor.

13- Birkaç hafta önce (27 Nisan 2022) Terör örgütü PKK'nın sözde Avrupa sorumlusu Zübeyir Aydar İsveç Parlamentosunda 2 gün boyunca konferans verdi. PKK’nın sözde liderleri istedikleri zaman İsveç parlamentosunda ağırlanıp Türkiye aleyhinde rahat rahat propaganda yapabiliyor.

14- Terör örgütü yandaşları ve temsilcileri İsveç'te hiçbir engelle karşılaşmıyor, Stockholm’un göbeğinde örgütün bayraklarını açıp rahat rahat propogandalarını yapabiliyor. (Bu görüntüler çok yeni, birkaç gün öncesi)


Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...