وحید اشتری

وحید اشتری

15-03-2023

14:15

#اعترافات_من ۱. من هنوز، این ویدئو را که می‌بینم حسرت می‌خورم. نه ایلان ماکس تلفظ کردن ایلان ماسک مهم است. نه اینکه پیش‌گویی می‌کند ایلان ماکس رئیس جمهور آمریکا خواهد شد بدون اینکه بداند ایلان ماسک متولد آفریقاست و طبق قانون اصلا امکان کاندید شدن در انتخابات آمریکا را هم ندارد.

۲. مهم اینست فکر کنیم ایشان امام جماعت ساده یک مسجد نیست که حالا قبل از منبر چند دقیقه سرچ کرده و یک گاف داده باشد. رئیس دستگاه اطلاعاتی مملکت است و قریب دو دهه تصمیماتش بخشی از تقدیر ما و خیلی از جوانهای این مملکت را رقم زده و حالا این سطح پرت بودن‌اش از قضایاست.

۳. بعد از سالها از پشت پرده بیرون آمده است. چند تا مسجد و دانشگاه سخنرانی کرده و حجم گاف و سطح فهم و اطلاعات و ادبیات و درکی که دارد وحشتناک است. دارم به چند هزار میلیارد بودجه که این سالها امثال این آدم برایش تصمیم گرفتند فکر می‌کنم. به ایرانی که مقدراتش دست امثال ایشان افتاد.

۴. به انتخاباتهایی که در این دو دهه گذشت و اینها با این سطح تحلیل‌ و این سطح توهمات نقش آفرینان اصلی‌اش بودند. به لیست‌هایی که بستند به آدمهایی که بالا آوردند به آدمهایی که سر بریدند… به چند هزار جوانی که با تصمیمات آقای #طائب از همه چیز بریدند. به سرمایه اجتماعی‌ای که سوخت…

۵. حالا آیا ما با همین چندتا سخنرانی و گاف‌هایی مثل ایلان ماکس! با این بزرگوار آشنا شدیم؟ نه آقا! عمر ما پای این منبرها گذشته است. در مسجد و پایگاه و هیات و حلقه صالحین و جلسات هادیان و راهیان نور و اردوی تشکیلاتی و کلاس جریان شناسی با محصولات اینها زندگی کردیم و بزرگ شدیم.

۶. ما خودمان سالها از اینها یاد گرفته بودیم هرچه فقر و فساد و تبعیض در کشور هست نیم‌اش تقصیر غربزده‌هاست نیم دیگرش هم مقصرش یا نفوذ است یا خودفروخته‌ها و نئولیبرال‌ها و هزار کوفت و زهرمار دیگر. اگر فسادی هم در جناح خودی هست یا نقشه جناح رقیب است یا توطئه دشمن است یا …

۷. من در بسیج دانشگاه تهران ساعتها پای سخنرانی این دانای کل‌ها نشسته‌ام. متوهمانی که چنان حرف می‌زدند گویی پشت پرده همه چیز را می‌دانند. انتخابات یک ده‌کوره در ایران را بدون حذف رقیب و پول بیت المال نمی‌توانستند ببرند ولی با اعتماد به نفس حتی انتخابات آمریکا را پیش گویی می‌کردند.

۸. من هم مثل همه بچه بسیجی‌ها لای بولتن‌بازی‌ و کدبازی‌ بزرگ شدم و ته‌اش از یک جلسه ۵ ساعته سخنرانی که بیرون آمده‌ام فهمیده‌ام ۵ کلمه هم به دانسته‌هایم اضافه نشده است. من هم مثل چندین میلیون بسیجی مخلص، سالها مغزم دربست در اختیار کسانی بود که الآن در مغز داشتن خودشان مردد شده‌ام.

۹. خط تولید انبوه آدم‌های دوزاری که بعد از ۸۸ به اسم جنگ نرم و اعزام عمار و جهاد فجازی راه انداختند را با چشم‌ خودم دیده‌ام. پول پاشیدند و در صداوسیما و سایر خبرگزاری‌ها و سایت‌های اقماری با پروپاگاندا متوهم‌ها را مثل بادکنک‌ باد کردند و ده‌ها نسخه کپی از روی آقای طائب ساختند.

۱۰. آدم‌هایی که نه مدرک دانشگاهی‌شان مشخص بود نه تخصص و رزومه‌شان را کسی می‌دانست و نه حتی در دانشگاه مطرحی تحصیل کرده بودند. چه بسا عمده شان دیپلم و فوق دیپلم بودند ولی به ضرب و زور رسانه قناری‌ها را رنگ‌ کردند و استراتژیست و تحلیل گر و نظریه پرداز راهبردی صدای‌شان می‌زدند.

۱۱. اینها جای تخصص و مدارک تحصیلی چه داشتند؟ یک سررسید مزین به عکس امام و شهدا پر از کد! با یک اعتماد به نفس کاذب و ژست دانای کل، معجونی مرکب از اطلاعات غلط غلوط با کدهای جلسات محفلی و شنودهای نصفه نیمه را بعنوان پیش بینی به جای تحلیل توی صورت ما می‌پاشیدند و ما به وجد می‌آمدیم.

۱۱. همین آدم‌های تو خالی که اگر یک موتوری قبل از سخنرانی سررسید‌شان را می‌زد تمام می‌شدند سالها طراحان فضای سیاسی کشور بودند و چه مغزها که تعطیل نکردند. چه سوء هاضمه‌هایی که برای هم نسلان ما ایجاد نکردند. چه فرصت‌های آسیب شناسی دقیق از وضعیت کشور که بر باد ندادند و الخ…

۱۲. با پول پاشی و یکه تازی همه جا را به لجن کشیدند. همه جا را… اخلاق را! امکان رقابت سالم بین گروه‌های سیاسی را! محیط زیست را! سمن‌ها و ان جی او ها را! مساجد و هیئات و منبری‌ها و مداح‌ها را! اقتصاد را! خیریه‌ها را! مطالبه گری را و … و هزار جای دیگری که ورود کردند و شد آنچه شد.

۱۳. با چند هزار میلیارد پول که دست‌شان بود یکی از مهمترین گندهای شان همین فضای مجازی‌ است که به اسم تبیین و روشنگری و بصیرت افزایی ساختند. رسما لشکر فحاش بسیج کردند و اکانت دخترانه ساختند که جنگ نرم کنند و کانال‌های فیک ساختند برای لجن پراکنی و تسویه حساب با جریان‌های سیاسی.

۱۴. الغرض من این روزها خیلی به این عمر از دست رفته حسرت می‌خورم! این ویدئوها و آدم‌های تو خالی که از پس پرده بیرون آمده‌اند را هم که می‌بینم حسرتم دو چندان می‌شود. نه به عمر خودم بلکه به عمر و پول و سرمایه انسانی‌ این مملکت که چند دهه بخشی از مقدراتش دست امثال اینها بود.

۱۵. پی‌نوشت: برای فهم دقیق‌تر این مطلب حتما وقت بگذارید رشتوی آقای مهدی محمدی در مورد #سیسمونی_گیت که انتهای مطلب ضمیمه کردم را بخوانید. یکی از معروف‌ترین محصولات همین کارخانه است. تخم اینها را آقای طائب کاشت و الآن بارور شده‌اند و در سمت مشاور راهبردی رئیس مجلس مشغولند.

۱۶. ادبیات‌اش تقریبا همان ادبیات کانال های تلگرامی و فیک نیوزهاست که اخیرا گردانندگان‌شان بازداشت شدند ولی معلوم نشد پشت پرده‌شان چه کسانی بودند. با ژست دانای کل بارها می‌گوید من همه چیز را می‌دانم و از پشت همه چیز خبردارم ولی ته‌اش یک کلمه به داشته‌های مخاطب اضافه نمی‌کند.

پی نوشت ۲: برای شناخت متوهمین دانای کل که با یکهو طی چند سال ایدئولوگ شدند این رشتو هم خواندنی است. مرتبط با مهدی طائب برادر همین آقای طائب است که رئیس قرارگاه عمار است. اینجا مشغول جمع کردن افتضاح #سیسمونی_گیت با استفاده از حاج قاسم و سوریه است.Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...